Wszystko o budowie rowerów elektrycznych
17kwi

Video poradnik – Rower 1500W

komentarzy 9 do wpisu “Video poradnik – Rower 1500W”

 1. Lucjan pisze:

  Super pomysł. Muszę spróbować! Przyda się zimą ;)

 2. Jan pisze:

  Dlaczego nie widzę obiecanego w tytule filmu video? Jeszcze w styczniu 2019 musiał być na stronie (zob. wpis Autora „Filip” z 21.01.2019, dziś mamy 24.04.2019). Pozdrawiam Autora strony prosząc o korektę.

  • tas pisze:

   naprawione, dzięki za cynk :)

   • Jan pisze:

    Bardzo dziękuję za szybką reakcję. Ostatnio rozeznaję możliwości samodzielnego skonstruowania akumulatora w domu do lekkiego roweru wyprawowego/trekkingowego budowanego od podstaw (ramę będę musiał zamówić, nie mam oprzyrządowania by ją wykonać samemu). W związku z tym przeczytałem już większość ważnych art. z blogu a teraz biorę się za filmy.

    Dlatego nasuwa mi się przynajmniej kilka spostrzeżeń natury bardziej ogólnej. Po pierwsze niektóre artykuły i filmy mają już po kilka lat, dlatego WIELE zamieszczonych w nich czy przy nich aktywnych (kiedyś) ŁĄCZY obecnie NIE DZIAŁA; dotyczy to zarówno odesłań do sklepu Nexun (zwłaszcza po zmianach na jego stronach z wiosny 2018) jak i różnego rodzaju źródeł zewnętrznych (np. łącze do sklepu z akumulatorkami http://www.hobbyking.com przy opisie budowy akumulatora LiPo). Do tej pory nie reagowałem na to z braku czasu. Jest jednak tego na tyle sporo, że warto by chyba przejrzeć całość blogu pod tym kątem.

    Poza tym z tego samego powodu (upływ czasu i związane z tym zmiany wiedzy a także hierarchia czasowa artykułów/filmów, co do której warto by mieć jasne rozeznanie, w jakiej kolejności co napisano/zamieszczono) przeszkadza brak podawania przy artykułach i filmach (1)dokładnych dat zamieszczenia (a nie tylko dnia i miesiąca) oraz (2) dat ich ewentualnych ostatnich aktualizacji (rozumiem, że takowe są).

    Poza tym przy dokładnym czytaniu blogu/oferty sklepu wychodzą jeszcze inne „drobiazgi” jak np. dziwnie identyczne masy (po 5,5 kg) pakietów na stronie sklepu Nexun różniących się przecież liczbą ogniw (np. 48V, 23,4Ah, 13s9p [trójkąt] vs 60V, 18.2Ah, 16s7p, ale nie tylko one). A propos tegoż sklepu, w dziale „akcesoria i części” zupełnie brak niektórych niezbędnych przy samodzielnej budowie roweru elektrycznego części, zwłaszcza kabli jako takich. Ponadto rozmawialiśmy przez telefon 16 kwietnia 2018r. i powiedział Pan (lub powiedziałeś – nie wiem jakiej formy mam używać), że ma do ewentualnego sprzedania zębatkę z aż ponad pięćdziesięcioma zębami do wielotrybu tylnego (dokładnie nie pamiętam, gdzieś między 52 a 58); zależałoby mi na niej gdyż mam z przyczyn neurologicznych osłabione nogi = kłopoty pod bardziej strome górki, tymczasem nie mogę jej znaleźć w ofercie sklepu (czyżby była znacznie większa niż to co widać na stronie?). nasuwa się pytanie co jeszcze ma sklep takiego, czego nie zamieszczono na jego stronach.

    Pozdrawiam serdecznie
    Jan Tatarkiewicz (jtatarkiewiczjr@wp.pl)

 3. Filip pisze:

  Hej
  Fajny filmik który sporo mi pomoże.

  Czy stosujesz jakieś zabezpieczenie aku ? Jak tak to jaki bezpiecznik i w którym miejscu.

  Akurat w moim sterowniku jest jeszcze bajer z hamulcem i jak najlepiej to zrobić mikroprzełacznik czy kontaktron ? Obwód ma to zamykać czy rozłączać

 4. Tomasz pisze:

  Bardzo dobry film, ładnie wszystko wytłumaczone.

 5. minder pisze:

  Swietny filmik i bardzo przydatny mimo, że operatorowi kamery trochę mdlała ręka ;). Jako nieśmiałą uwagę dodam, że trochę się kłóci z moim pojmowaniem bezpieczeństwa montowanie tempomatu bez czujnika hamowania.
  Dzięki za kolejną dawkę wiedzy na wagę złota i pozdrawiam.

 6. Michal pisze:

  Jazda takim rowerem musi być przyjemną rozrywką, tylko użytkowanie go np w dojazdach do pracy rozumiem że odpada – zapięcie roweru pod biurem może skończyć się stratą podzespołów.
  Dodatkowy minus jaki widzę to ekspozycja takiego roweru na deszcz. Chyba, że się mylę. Pozdrawiam

 7. kloclukas pisze:

  super poradnik z utęsknieniem czekam na poradnik jak odszukiwac poszczególne pola w sterowniku od ukrytych (nie wyciągniętych kabli poza) Opcji. Pozdrawiam