Wszystko o budowie rowerów elektrycznych
05paź

Blokada obrotu koła

Garść dodatkowych informacji

Bardziej zaradni zauważą, że proste zwieranie masy do przewodu daje całkiem ciekawe możliwości. Można sobie zakupić różne gotowe moduły, nawet oparte o czujniki zbliżeniowe i w ten sposób realizować blokady. Można zamiast 1 przełącznika 3 pinowego użyć 2 klasycznych lub np kontaktronów itd itd
Co bardziej zaradni zauważą, że proste zwierani masy do przewodu daje całkiem ciekawe możliwości. Można sobie zakupić różne gotowe moduły, nawet oparte o czujniki zbliżeniowe i w ten sposób realizować blokady. Można zamiast 1 przełącznika 3 pinowego użyć 2 klasycznych lub np kontaktronów itd itd

komentarzy 15 do wpisu “Blokada obrotu koła”

 1. Weler pisze:

  A można by tego użyć jako hamulec w zabawkowym pojeździe na kołach deski elektrycznej?

  • tas pisze:

   Niestety nie, hamowanie powoduje bardzo duże grzanie, nie nadaje się to do aktywacji w ruchu – szybko spali silnik

 2. Łukasz pisze:

  Posiadam sterownik KT36/48SVPRC 30A (sinus) z wyświetlaczem KT-LCD3,mimo różnorodności ustawień nie ma opcji blokady obrotu koła.
  Czyli zostaję wyprowadzenie przewodów z tego sterownika.
  Czy komuś się już udało tą funkcję wyprowadzić z sterownika?

 3. Mateo pisze:

  Czy sterownik sabvotona na 150A posiada tą funkcje?

 4. Łukasz pisze:

  Które Sterowniki z sklepu Nexun posiadają tą wyprowadzoną funkcje antykradzieżową?

 5. michal pisze:

  a moze cos o stacyjkach.mimo wszystko sprawia wrazenie bezpieczenstwa

 6. BogdanB pisze:

  Witam. Sprawdziłem wtyczkę wg. filmu. U mnie (zmostkowane w sterowniku) czerwony – v+, zielony – fazy silnika, niebieski sygnał blokady. Gdy podam v- na sygnał blokad przepustnica przestaje działać i silnik blokuje się, jednak tylko w kierunku wstecznym :|, do przodu kręci się bez przeszkód … jakis pomysł?
  Pozdrawiam :)

 7. Tricz pisze:

  A gdyby tak zrobić łączenie faz poprzez przekaźniki podłączone do stacyjki? Były bo rozłączane gdy pojawi się prąd za stacyjką. Co o tym sądzisz? Takie rozwiązanie jest bezpieczne czy moze na dziurach fazy mogą się zawrzeć?

 8. Łukasz pisze:

  Zastosowałem ten patent z wykorzystaniem takiej samej stacyjki. Doszło jednak do niebezpiecznego zdarzenia. Styczniki obwodu faz uległy uszkodzeniu i podczas jazdy zwarło na chwilę dwie fazy,rower gwałtownie zwolnił. Na szczęście sterownik ocalał. Pomysł jest świetny ale może są inne stacyjki.

 9. luki pisze:

  Jaki jest to model stacyjki? Czy można taki zakupić na polskich stronach ?