Wszystko o budowie rowerów elektrycznych
17lis

PAS w sterownikach GT250, 500 i 1500

Sterowniki z rodziny GT, czyli GT250, GT500 czy 1500 nie mają oficjalnie możliwości obsługi czujnika PAS.

Jest to spowodowane tym, że co prawda są one wyposażone w odpowiednie wejście PAS ale obsługuje ono nie spotykany u nas czujnik PAS inny niż popularny montowany w rowerach. Z tego też powodu nie widnieje taka funkcjonalność w opisie dla tego sterownika.

Jeśli więc masz taki sterownik z kabelkiem PAS ale po podłączeniu czujnika nie działa on to być może poratujesz się wykonaniem specjalnego konwertera sygnału, który umożliwi podłączenie zwykłego czujnika PAS do tego sterownika :)

 

Tranzystorem może być dowolny tranzystor NPN np BC547. W takim wypadku zauważ, że kolejność wyprowadzeń C,B i E tranzystora i na schemacie są w różnej kolejności więc dostosuj schemat podłączenia do swoich potrzeb :)

Uwaga: Powyższy wpis odnosi się tylko do sterowników z serii GT, które nie reagują na podłączenie zwykłego czujnika PAS.

  • Upewnij się, że PAS działa (patrz moje filmy na YT) zanim zaczniesz robić adapter sygnału – głupio by było się męczyć z nie działającym czujnikiem 
  • NIE stosuj tej metody do żadnego innego sterownika, ona jest przeznaczona tylko do konkretnego modelu

komentarze 2 do wpisu “PAS w sterownikach GT250, 500 i 1500”

  1. Artur pisze:

    W jak odpalić dzialanie czujnika PAS? w opisie np sterownika GT nie ma żadnego złącza do obsługi PAS. Jeśli jest to czy można jakoś przelaczać stopień wspomagania ? Dzieki

  2. Kacper pisze:

    Szczerze to na poczontku mi nie działało pomimo dobrego lutowania bo się okazało że jak się użyje mocniejszego tranystora to nie działa a przy słabym wyciongnietym z samochodziku rc wszystko zaczeło pieknie działać tylko gdy się pedałuje za szybko to rozłącza tak jagby mu się zakres pracy kończył no i dziła tak jak manetka kręcisz to daje pełnom moc wienc no.